مرکزپاسخ پزشکی به سوالات زناشوئی

بزرگترین وبلاگ رسمی دانستنی های جنسی برای کل سنین

بهترین حالات جنسی: 5 اشتباهی که اکثر آقایون مرتکب میشوند


یکی از چالش های متعدد آقایون این است که در روابط جنسی خود با همسرشان چه حالتی را انتخاب کنند. بزرگترین ترس آنها این است که خانمشان از آن وضعیت همیشگی خسته شده و درنتیجه میل و علاقه خود را به رابطه جنسی با آنها از دست بدهد. پس سوال این است که بهترین مواضع و جایگاه های جنسی چه مواضعی است؟

بهترین راه برای توضیح مسئله این است که چه کارهایی را نباید انجام بدهید. با به یاد داشتن این، به 5 مورد از اشتباهات آقایون در مسائل جنسی اشاره می کنیم تا شما دیگر مرتکب آنها نشوید.

اشتباه اول: تقلید همه چیزهایی که در فیلم های پورنو می بینید.

این می تواند بزرگترین اشتباه آقایون در مسائل جنسی باشد. مردان بی تجربه ممکن است تصور کنند که فیلم های پورنو می تواند الگوی خوبی برایشان باشد اما با واقعیت مسئله آشنا نیستند. مشکل اینجاست که آن دسته فیلم ها تلاش می کنند که صحنه خوبی را برای بیننده بسازند نه اینکه لذت و میل هنرپیشه ها را بیشتر کنند.

و درواقع، یکی از بدترین راه های تحریک اندام جنسی خانمها، زمانی است که وی پاهایش را روی شانه هایتان بگذارد. در این حالت که لگن او آنقدر به عقب خم شده است، ممکن است در گردنه رحم احساس درد کند. همچنین این وضعیتی است که فشار زیادی به زن وارد می کند.

اشتباه دوم: تلاش زیاد برای نینداختن وزنتان روی زن، در هر وضعیت

برای خانم ها رابطه جنسی راهی برای نزدیکتر شدن به آقایون است. وقتی وزنتان را روی بدن او می اندازید او لذت زیادی می برد. پس دفعه بعد که با همسرتان رابطه جنسی برقرار می نمایید سعی کنید وزنتان را بیشتر روی او بیندازید. همانطور که می بینید، طی رابطه جنسی، تقریباً همه خانم ها از اینکه بدن مردشان به بدن آنها بچسبد بسیار لذت می برند.

اما چه مقدار از وزنتان را باید روی آنها بیندازید؟ آنقدر که بعد از تمام شدن رابطه جنسی خانمتان نگوید احساس می کند که تریلی از روی او رد شده و صافش کرده! حد و مرز را نگه دارید. چون اگر به مدتی طولانی همه وزنتان را روی او بیندازید برای او دردناک خواهد بود. اما واقعیت این است که اکثر خانم ها دوست دارند که طی رابطه جنسی کمی از وزن همسرشان روی آنها بیفتد.

اشتباه سوم: اینکه وقتی همسرتان روی شماست، اجازه بدهید همه کارها را او انجام دهد.

تقریباً برای همه خانم ها، رابطه جنسی عملی پویا است. به همین خاطر اگر شما هم بی حرکت باشید و هیچ کاری انجام ندهید، رابطه جنسیتان کاملاً برهم خواهد خورد و مفهوم رابطه جنسی برای او تغییر خواهد کرد. صحبت های تحریک کننده و آرام در حین رابطه جنسی نیز تاثیر شگفت انگیزی خواهد داشت که نباید از آن غافل شوید.

اشتباه چهارم: منفعل بودن

خیلی از آقایون انواع کتاب های"آقایونی مریخی" را خوانده اند و به همین خاطر تصور می کنند که زن ها دوست دارند که همه چیز را به او بسپارید و برای هر کاری که می خواهید بکنید اجازه بگیرید. به جای این روش فقط هر کاری که می خواهید را انجام دهید. حتی وقتی می خواهید حالتتان را تغیر دهید، خشن رفتار کنید و به اینطرف و آنطرف پرتابش کنید و مطمئن باشید که عاشق این رفتارتان خواهد شد. اصلاً نگرانش نباشید. اگر چیزی اتفاق بیفتد که همسرتان دوست نداشته باشد، مطمئناً به شما خواهد گفت.

اشتباه پنجم: تصور اینکه حالت های عجیب و غریب بهتر عمل می کند

لازم نیست معکوس از سقف آویزان شوید و کاری دیوانه وار انجام د هید. فقط طبیعی باشید. قدیمیترین حالت رابطه جنسی (مرد روی زن خوابیده) برای اکثر افراد بهترین حالت رابطه جنسی است.

حالت های عجیب و غریب فقط بدنتان را خسته می کند و روحیه تان را هم برهم می زند چون گمگشتگی در این حالت ها هم زیاد اتفاق می افتد و نمی دانید دستتان را کجا بگذارید و پایتان را کجا.

نظراتتون یادتون نره ها با نظرات مارو تشویق به ارسال مطالب جدید دروبمون میکنید.

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۷/۲۷ساعت ۲۰:۳۷ بعد از ظهر  توسط سعید  | 

10 بیماری موثر بر میل جنسی زنان


بسیاری از بیماری‌ها با کاهش میل جنسی، باعث می‌شوند روابط زناشویی تحت تاثیر قرار بگیرد. در واقع می‌توان کاهش میل جنسی را به‌عنوان یکی از بارزترین عوارض این بیماری‌ها به‌حساب آورد.

با توجه به این حقیقت می‌توان اذعان کرد که اگر دچار کاهش میل زناشویی و یا هر نوع اختلال دیگری در این عملکرد هستید، بهتر است به پزشک مراجعه نمایید تا دلیل اصلی آن مشخص شود و با رفع مشکل زمینه‌ای، این مشکل شما نیز برطرف شود.
بیماری های موثر

در ادامه به بعضی از مهم‌ترین بیماری‌‌هایی که میل زناشویی را تحت تاثیر قرار می‌دهند اشاره می‌کنیم:

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌ 1-
بیماری‌های عروقی

برخی از اختلالات عروقی در قالب مشکلات زناشویی خود را نشان می‌دهند که به مرور زمان رگ‌های خونی را تحت تاثیر قرار داده، شریان‌ها را سخت و باریک می‌کنند و همین مساله، خون‌رسانی به دستگاه تناسلی را کاهش می‌دهد.

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌ 2-
دیابت

اغلب مشکلات زناشویی ناشی از بیماری دیابت است که با مشکلات دیگری نظیر آسیب‌های عصبی و بیماری‌‌های عروقی همگام می‌شود. در زنان این عارضه به شکل کاهش میل زناشویی خود را نشان می دهد. البته این عوارض با کنترل قندخون ، فشارخون و مقدار کلسترول خون، قابل جبران است.

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌ 3-
افسردگی

اغلب به‌دنبال افسردگی اختلالات زناشویی بروز می‌کند. اگر مواد شیمیایی مغز و یا هورمون‌ها و ناقل‌های عصبی در وضعیت متعادلی نباشند، میل زناشویی را تحت تاثیر قرار می‌دهند و دارو‌های ضدافسردگی باعث کاهش میل زناشویی می‌شوند.

البته خوشبختانه دارو‌هایی با فرمول مشابه ویاگرا و یا خود ویاگرا می‌توانند به بهبود این وضعیت کمک موثری کنند.

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌ 4-
یائسگی

میل زناشویی زنان به موازات تغییر در هورمون‌های خاصی در یائسگی کاهش پیدا می‌کند. کاهش مقدار هورمون استروژن (هورمون زنانه) در زنان که در انگیختگی زناشویی موثر است، باعث خشکی واژن و دردناکی آمیزش می‌شود. تستوسترون (هومون مردانه)، هورمونی که در میل زناشویی هر دو جنس نقش دارد، با کاهش فعالیت تخمدان‌ها کاهش می‌یابد و در مجموع، این مساله باعث کاهش میل زناشویی می‌شود.

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌ 5-
عوارض جانبی برخی داروها

دارو‌های بی‌شماری هستند که چنین تاثیر ناخواسته‌ای را به همراه دارند. علاوه بر دارو‌های ضدافسردگی، دارو‌های فشارخون و حتی دارو‌های ضدبارداری می‌توانند میل زناشویی را تحت‌تاثیر قرار دهد.

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌ 6-
ام.اس

بیماری ام.اس که باعث تخریب سیستم عصبی مرکزی می‌شود، روی عملکرد آمیزشی تاثیر می‌گذارد. عدم خشنودی از آمیزش و یا کمبود میل زناشویی در زنان می‌تواند دال بر ابتلا به این بیماری باشد. بیماری‌های عصبی دیگری نظیر پارکینسون نیز چنین تاثیر مشابهی را به همراه دارند.

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌ 7-
آندومتریوز

علایم دردناک بیماری آندومتریوز نظیر گرفتگی‌های شکمی‌ دردناک، قاعدگی‌های شدید و درد مزمن لگنی، امکان آمیزش را به سختی فراهم می‌کند و تجربه‌ای ناخوشایند خواهد بود.

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌ 8-
کیست‌های تخمدانی

آمیزش‌‌های دردناک، می‌تواند علامتی از کیست‌های تخمدان‌ باشد. بیماری التهاب لگن و یا سرطان لگن نیز چنین علامتی را به همراه دارند. به طور کلی آمیزش‌های دردناک را نباید نادیده گرفت.

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌ 9-
اختلالات تیروییدی

تیرویید، غده‌ای در جلوی گردن است که نقش مهمی را ‌در حیات و سلامت فرد ایفا می‌کند. کنترل سوخت و ساز بدن، از دما گرفته تا وزن، و همچنین سلامت زناشویی از جمله فعالیت‌های غده‌ تیرویید است.

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌ 10-
آپنه

آپنه که اصطلاحا به آن، "خفگی در خواب" می‌گویند، مشکلی است که در آن تنفس به مدت 10 ثانیه متوقف می‌شود و این روند مرتب در خواب تکرار می‌شود.

پزشکان می‌گویند آپنه نیز می‌تواند به بروز مشکلات زناشویی در مردان منجر ‌شود.

واقعیت‌ها

شما ممکن است احساس کنید که میل زناشویی شما کمرنگ شده است، یا چیزهایی که قبلا برای شما لذت‌آور بوده، اکنون ناراحت‌کننده به نظر می‌رسند.

شما تنها نیستید. خیلی از زنان در مراحلی از زندگی خود، دچار مشکلات زناشویی می‌شوند.

ناتوانی زناشویی در زنان دلالت بر مشکلات مزمن یا عودکننده در برخورد با یک یا برخی از پاسخ‌های زناشویی دارد. به آنچه شما تجربه می‌کنید، ناتوانی زناشویی در زنان نمی‌گویند مگر اینکه درباره آن مضطرب شوید، یا تاثیر منفی بر ارتباط شما با همسرتان بگذارد.

اگرچه مشکلات زناشویی مربوط به ناتوانی زناشویی در زنان، دلایل متفاوتی دارد، ولی اغلب قابل درمان هستند.
علایم و نشانه‌ها

دلواپسی زناشویی در زنان در هر سنی اتفاق می‌افتد، ولی ممکن است در زمان‌ تغییرات هورمونی شایع‌تر باشد، مانند بعد از زایمان، یا یائسگی.

نگرانی‌های زناشویی همچنین ممکن است با بیماری‌های عمده ای مانند سرطان همراه باشند.

اگر شما یک یا بیشتر از موارد زیر را تجربه کرده‌ باشید، مشکل شما به‌عنوان ناتوانی زناشویی در زنان دسته‌بندی می‌شود:

-
میل زناشویی در شما کم شده، یا وجود ندارد.

-
با انجام فعالیت زناشویی برانگیخته نمی‌شوید، یا علی‌رغم میل زناشویی، برانگیخته نمی‌شوید.

-
نمی‌توانید به اوج لذت زناشویی (ارگاسم) برسید.

-
هنگام نزدیکی، درد دارید.


منبع: MSNBC

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۷/۲۷ساعت ۲۰:۳۷ بعد از ظهر  توسط سعید  | 

امنيت،آرامش با ESET NOD32 Antivirus & Smart Security v5.0.93.0 Final


قدرتمندترین آنتی ویروس را از ما بخواهید NOD32

امنيت،آرامش با ESET NOD32 Antivirus & Smart Security


ESET NOD32 Antivirus & Smart Security آخرین و کاملترین نسخه نرم افزار امنیتی شرکت Eset که شامل آنتی ویروس، آنتی اسپای ور و فایروال میباشد. و همچنین قابلیت حفاظت از کامپیوترهای مجاور را با استفاده از NetWork دارا میباشند. امروزه با افزایش ویروس های کامپیوتری و دیگر خطرات اینترنتی استفاده از یک آنتی ویروس قدرتمند لازمه وصل شدن به شبکه اینترنت می باشد زیرا هستد کاربرانی که File ها و اسناد مهمی را بر روی کامپیوتر خود ذخیره می کنند و با یک غفلت ممکن است تمامی این اسناد را از دست بدهند. از طرف دیگر مشکلات استفاده از برخی از آنتی ویروس ها از جمله: پایین آوردن سرعت کامپیوتر، آپدیت های حجیم و دادن پیام های پی در پی و خسته کننده باعث شده است که برخی از کاربران از آنتی ویروس استفاده نکنند! چاره چیست؟ آیا آنتی ویرویس وجود دارد که بدون پایین آوردن سرعت سیستم به طور همه جانبه و تمام وقت از کامپیوتر محافظت کند. NOD 32 محصولی از کمپانی ESET، آنتی ویروسی بسیار سریع، قدرتمند و آرام برای محافظت همه جانبه و تمام وقت از سیستم در برابر انواع ویروس ها، کرم های اینترنتی، برنامه های جاسوسی، Trojan ها، هکر ها و سرقت های اینترنتی


قابلیت های كليدي نرم افزار :
- ThreatSense® technology چک کردن کد ها برای پیدا کردن برنامه های مخرب مانند ویروس ها و ...
- جستجو کننده ای بی نظیر و هوشمند برای پیدا کردن فايل هایی که مشکوک به آلوده
- محافظت از تمام راههای نفوذ ویروس ها به سیستم شامل : SMTP، POP3، HTTP و ...
- جلوگیری از اجرا و انتشار File های آلوده به ویروس
- توانایی پاک کردن برنامه های مخرب فعال در حافظه
- پاک کردن آلودگی از File هایی که فقط خواندنی هستند. (مانند File های DLL در حال اجرا)
- اجرای خودکار در هنگام بالا آمدن ویندوز
- آپدیت ساعتی آنتی ویروس و کم حجم بودن حجم آپدیت های دانلود شده
- سازگار با نسخه های مختلف ویندوز از جمله ویندوز محبوب 7

- و ...


 راهنمای نصب نرم افزار : 
- پس از دانلود برنامه توسط نرم افزار WinRar فايلها را از حالت فشرده شده خارج نماييد.
- قبل از  نصب نرم افزار اتصال اينترنت خود را قطع كنيد و سپس اقدام به نصب نرم افزار نماييد.
- در صورتی که قبلاً این نرم افزار را به روی سیستم خود نصب کرده اید ابتدا آن را Uninstall کرده سیستم خود را Restart کنید و سپس اقدام به نصب کنید.
- پس از نصب از اینجا یک User & Password جدید دریافت کنید و با آن اقدام به آپدیت کردن نرم افزار کنید،
- این نرم افزار محدودیت زمانی ندارد ولی برای آپدیت آن باید همواره User & Password جدید را دريافت كنيد.


Key ESET
Username: EAV-39027016
Password: rsf6r3b6nx
Expiry Date: 30.09.2011

Username: EAV-49298362
Password: a8a4jjk764
Expiry Date: 20.10.2011

Username: EAV-50867547
Password: ab6uajedec
Expiry Date: 01.11.2011

Username: EAV-49738264
Password: 7cs8443rxk
Expiry Date: 04.11.2011

Username: EAV-49738357
Password: m63esbv3fc
Expiry Date: 04.11.2011

Username: EAV-49823532
Password: 8nfv7fuj53
Expiry Date: 06.11.2011

Username: EAV-50000708
Password: x2xksbfd2t
Expiry Date: 14.11.2011

Username: EAV-50759436
Password: 42vaucv7uj
Expiry Date: 27.11.2011

Username: EAV-50635959
Password: 55sxr5e6mc
Expiry Date: 03.12.2011

Username: EAV-39568370
Password: 7ukh6t2pcj
Expiry Date: 22.12.2011

Username: EAV-38372759
Password: j24pxsc7jv
Expiry Date: 19.11.2012

Username: EAV-48894407
Password: 36pcuuvnjs
Expiry Date: 17.12.2016
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۷/۲۷ساعت ۲۰:۳۵ بعد از ظهر  توسط سعید  | 

افزایش خون قاعدگی و قاعدگی دردناک:


افزایش خون قاعدگی و قاعدگی دردناک:

قائدگی معمولابدون درداست ولی اگربادردهمراه باشد، به آن قاعدگی دردناک می گویندکه این نوع نیزیا به طوراولیه یابه طورثانویه ایجادمیشود. درنع اول که ازهمان ابتدای شدوع قاعدگی بادردتوأم است به علت: بی سوراخی پرده بکارت، تنگی مجرای دهانه رحم یاافتادن رحم به جلویاعقب، موجب قاعدگی دردناک میشود. درنوع ثانوی به این ترتیب است که قاعدگی ابتدا مدتها بدون درد بوده ولی بعداًبادردهمراه شده است که ممکن است به علت ورم لوله رحم وتخمدان، جسبندگی های تخمدان به اطراف دراثرعفونت ها یاکم کاری تخمدانها سبب این عارضه گردد. همچنین بیماریهای رحم از قبیل ورم های خو دحم یاجلوو عقب افتادهن رحم ایجاد، قعدگی دردناک نمایدکه با مداجعه به طبیب قابل علاج است.

افزایش خون خون قاعدگی:

معمولاقاعدگی زنان 3-7روزطول میکشد. ولی اگر مقدارش بیشتر ازمعمول یابیشترادامه پیداکند، افزایش خون قاعدگی یا منوراژی نامیده میشود؛ که ممکن است به علت پرکاری غده تخمدان یا سایرغدد مترشحه داخلی باشد. همچنین بیماریهای عفونی ازقبیل یرقانها تولیداین عارضه رامیکند. سبب های موضعی ازقبیل ضربه دهانه دحم، افراطدرمقارب، وعفونت های لگن زن وپولیپ دانه رحم نیزموجب پیدایش این عارضه است.

بین دوقاعدگی خون دیدن:

به علت اختلال درکارتخمدان یا سایرعدد مترشحه داخلی ،عقب یا جلوافتادن بیش ازحد زهدان است. ترس شدیدگاهی پیش برخی زنان سبب رسیدن پیش ازموقع فولیکول ودگراف شده ودرنتیجه تحریک زهدان، خونریزی بین دو قاعدگی ایجادمیکند.

یک نوع خونریزی بیش ازحد دیگر که بنام خونریزی اصلی میگویند عبارت است خونریزیهای شدیددراولیل بلوغ برخی ازدختران جوان وپیان دوره فعالیتهای جنسی زن، یعنی یائسگی است که گاهی خطرناک شده وبیش ازحد خونریزی ایجاد میشود.

منبع: دانستینی های جنسی ازدکترمحمدمهدی موحدی متخصص جراحی زنان ومامائی

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۷/۲۷ساعت ۲۰:۳۴ بعد از ظهر  توسط سعید  | 

ترشح زنانگی


ترشح زنانگی

اغلب زنان مبتلا به ترشحات مختلفی هستند که برخی ازآنها طبیعی وبرخی غیرطبیعی است.

ترشحات طبیعی:

درهنگام بلوغ دختران دارای ترشحاتی ازمهبل هستندکه طبیعی است. همچنین درنتیجه تمایلات وتحریکات جنسی ازغددباربلن واسکن وگلوی زهداان، درمهبل مقداری ترشح یدامیشوود که عملش ازنظر فیزیولوژی آسان شدن انزدیکی ومقاربت است. همجنین دردوران حاملگی وپس اززایمان زن دارای ترشحتیست که طبیغی میباشد. این ترشحات لزج واغلب شبیه زرده بخم مرغ یا شیری رنگ است وبوی زننده ندارد.

ترشحات غیرطبیعی:

بیشترتشحاتی که لزجیا دارای سوزش مخصوصی است غیرطبیعی است. همچنین ترشحات متعفن وزرد یاسبز یاقهوه ایونگ ویا خون آلودمرضی است. این ترشحات اغلب به علت ورم رحم، سوزاک، استعمال کهنه های کثیف درموقع قاعدگی یاانگلی بنام تریکومناس واژینالیس یابیماریهای قارچی است که بامراچعه به طبیب علت روشن ودرمان آن امکان پذیراست.

منبع: دانستنی های جنسی ازدکترمحمدمهدی موحدی متخصص جراحی زنان ومامائی

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۷/۲۷ساعت ۲۰:۳۳ بعد از ظهر  توسط سعید  | 

بهداشت واختلالات زمان قائدگی


بهداشت واختلالات زمان قائدگی

اغلب زنان در موقع قاعدگی، ازشستشوی دستگاه تناسلی خودداری میکنند. بایددانست که نظافت در همه موقع، به خصوص در موقع قاعدگی لازم است. فقط ازاستعمال آب خیلی گرم یا خیلی سردباید خودداری شود.

به همین علت شنا کردن در دریاودریاچه درموقع قاعدگی ناپسند است. بهترین طریقه شستشو دراین هنگام گرقتن دوش است. چون خون بهتری محل نشونمای میکروب هاست،لهذا درموقع قاعدگی بایدازمقاربت خودداری شود. زیرادراثرمقاربت ممکن است مقداری میکروب وارددستگاه تناسلی شود. درصورتیکه خونریزی قاعدگی زید نباشد، درهنگام قاعدگی میتوان به فعالیت اجتماعی خود ادامه داد وحتی وزرشهای سبک بلامانع است.

اختلالات قاعدگی

فقدان قاعدگی:

عدم پیدایش خونریزی معمولی ماهانه درزن، به علل مختلفی ممکن است پیش آیدکه برخی ازآنها طبیعی وفیزیولژیک است وبرخی دیگربه علت بیماری است.

علل طبیعی : قاعدگی در دوره کودکی وپیش ازبلوغ،دوره آبستنی، هنگام شیردادن طفل ویائسگی به طور فیزیولوژیک .وجودنیست. برخی اوقات به علت مسافرت وتغییرآب وهوا ویابه علت تاثرات وناراحتی های عصبی. ممکن است قاعدگی تأخیرکرده و تا دودوره نیز عقب افتد؛ ولی اگر بیش ازدو دوره تأخیرداشتف بایدبرای جستجوی علت به طبیب مراجعه نمود.

علل بیماری:

ممکن است اولیه یا ثانویه باشد. درحالت اول دختر بااینکه بالغ شده است ولی قاعده نشده که ممکن است به علت بیماریهای ضعیف کننده ازقبیل: سل، مرض قند، مالاریا وبیماریهای غفونی ومسمومیت های الکلی وابتلاء به مرفی، هروئین وغیره باشد.

یااینکه به علت بی سوراخی پرده بکارت وناهنجایها وعدم رشدکافی دستگاه تناسلی،اعم ازرحم ومهبل وتخمدان این عارضه ایجادشود. درنوع ثانوی زن بااینکه قبلاقاعده می شده یک مرتبه قاعدگیش بندآمده است که ممکن است این عارضه نیز به علت بیماری های ضعیف ـ کننده مثل سل، مرض قند، سرطان وغیره باشد. یابه علت بیماریهای رحم یا غده های تخمدان، این عارضه ایجادگردد.همچنین بیماریهای غدد درونی بدن نیزقاعدگی رابندمی آووردکه آنرامیتوان بامراجعه به طبیب ردمان کرد.گاهی به علت کورتاژهای مکرروخشن که باعث تراشیده شدن وازبین رفتن طبقه مخاطی رحم به طورکامل میشودقاعدگی بندمی آید.

 

منبع: دانستنی های جنسی ازدکترمحمدمهدی موحدی متخصص جراحی زنان ومامائی

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۷/۲۷ساعت ۲۰:۳۲ بعد از ظهر  توسط سعید  | 

ارضای جنسی


حال که اصل ارضای جنسی در جامعه انسانی پذیرفته است این پرسش مطرح می‌شود چه راه و روشی مشروع و چه راه و روشی نامشروع است؟

بدیهی است پاسخ به این پرسش‌های حوزه عقل عملی، نیاز به پاسخ به پرسش پیشینی در عقل نظری دارد که انسان از چه کسی باید اطاعت کند و چرا باید به فرمان او ملتزم باشد؟

مسلمانان به سنت پیامبر اسلام(ص) ملتزم هستند و ازدواج را محبوب‌ترین سازمان نزد خدای بزرگ می‌دانند و روش مشروع ارضای جنسی را در راهکارهای کتاب خدا و سنت رسول خدا(ص) جستجو می‌‌کنند و غیر از آن روش را نامشروع می‌دانند.

روش مشروع در کتاب خدا و سنت رسول خدا(ص) ازدواج دائم و موقت است که تشیع بنا به تفکر انقیادی حضرت علی(ع) از رسول خدا(ص) ازدواج موقت را کماکان قبول دارد ولی تسنن بنا به تفکر اجتهادی عمر در قبال رسول خدا(ص) ازدواج موقت را حرام کرده است اما اصل ازدواج را تنها راه مشروع ارضای جنسی می‌دانند و این روش برای زن و مرد یکسان است و هیچ راه دیگری برای ارضای جنسی نیست بنابراین راه‌های دیگر مانند خودارضایی، همجنس‌بازی زنان، همجنس‌بازی مردان، زنا، ارضای جنسی با حیوانات، یا دیدن صحنه‌های شهوت‌آلود مانند رقص، شو و امثال این‌گونه رفتارها که در فرهنگ غرب رواج دارد، حرام است.

عرف جامعه و ارضای جنسی

گرچه در عقد نکاح خواه دائم یا موقت ایجاد و انشاء ایجاب عقد نکاح با جنس زن است و مرد حق ندارد آغازگر نکاح باشد و تنها می‌تواند ایجاب را بپذیرد و قبول کند یا این‌که رد کند اما به لحاظ شرم و عفت و حیای زن، عرف جامعه انسانی این‌گونه عمل می‌کند که مرد از زن تقاضای نکاح و جفت شدن می‌کند چنانچه زن به پیشنهاد مرد پاسخ مثبت دهد آن‌گاه خودش یا از طرف او صیغه ایجاب انشاء خوانده می‌شود پس عرف جامعه انسانی این‌گونه حکم می‌کند که مرد به خواستگاری زن برود و از او تقاضای ایجاب نکاح کند تا بعد از انعقاد عقد نکاح، طرفین به ارضای جنسی مشروع برسند پس در عرف برای رسیدن به ارضای جنسی مشروع، جنس مرد آغازگر دعوت و پیشنهاد است و زن همواره منتظر این پیشنهاد نشسته است تا از میان آنها یکی را انتخاب کند تا خودش را جفت مرد منتخب قرار دهد و مرد نیز صیغه زن مبنی بر جفت قرار دادن خودش را برای مرد می‌پذیرد و بدین شکل عقد نکاح خواه دائم یا موقت منعقد می‌شود.

واقعیت‌های جامعه کنونی

برای دانستن واقعیت‌های جامعه کنونی به آمار مراجعه می‌‌کنیم و مطالعه آمار را از خودمان، خانواده‌مان، محله‌مان و شهرمان آغاز کنیم تا به استان‌مان، کشورمان و... برسیم. چه تعداد از دختران متولد دهه ۱۳۴۰ و ۱۳۵۰ تاکنون حتی یک‌بار هم ازدواج نکرده‌اند؟

(مورد مطالعه از دختران ۲۶ سال به بالاست و سنین کمتر از آن را وارد بحث نمی‌کنیم گرچه بسیار مهم است) چه تعداد از زنان متولد دهه ۱۳۳۰-۱۳۴۰ و ۰۵۳۱متاهل شدند و بعد بنا به علل طلاق یا فوت شوهر، سرپرست خانوار شدند؟ بی‌تردید آمار دقیق دختران مجرد و زنان بیوه در مراکز مربوطه موجود است که بخش قابل توجهی از جمعیت فعال و موثر جامعه‌مان را تشکیل می‌دهند.

حال این پرسش مطرح است این بخش عظیم از جامعه زنان در خصوص انس و الفت نفسانی و ارضای جنسی ضروری خود به چه راهکاری رسیده‌اند؟ زیرا فرض بر این است که این جمعیت زنان ازدواج دائم ندارند.

سه پاسخ کلی به پرسش فوق می‌توان داد.

۱) پاسخ اول: صبر و مقاومت، به طور قطع شماری از دختران مسن مجرد و زنان سرپرست خانوار با ریاضت‌های نفسانی و حجب و حیا و عفت بسیار بالایی که دارند و در برابر هجوم غریزه جنسی مقاومت و راه صبر را پیش گرفته‌اند و با همین حالت به امید این‌که فرجی حاصل شود صبر می‌کنند تا به ازدواج دائمی برسند یا این‌که به طور مجرد و عزب، خدای خود را ملاقات کنند.

۲) پاسخ دوم: راه مشروع ارضای جنسی را پیش گیرند تا در امت رسول خدا(ص) عزب و مجرد باقی نمانند و از آنجایی که ازدواج دائم برای آنها ممکن نشد به تنها راه باقیمانده یعنی ازدواج موقت روی آورند و ارضای جنسی خود را مطابق شرع اسلام قانونمند ‌سازند و به ثواب و طهارت ناشی از حکم الهی برسند.

۳) پاسخ سوم: راه نامشروع ارضای جنسی را پیش بگیرند و از هر طریقی، از خود ارضایی گرفته تا پیکرفروشی و همجنس‌بازی در دنیای نجاست و عفونت غوطه‌ور شوند.

آیا به طور منطقی و عقلی راه چهارمی برای این تعداد آمار از دختران مسن و زنان بیوه وجود دارد؟

چه بنیاد یا موسسه یا وزارتخانه یا سازمانی متکفل و پاسخگوی این امور است؟ آیا این مسئله آن‌قدر اهمیت ندارد که دولت بدان بپردازد؟

آیا با این واقعیت مهم انسانی و اجتماعی می‌توان با تمسخر و تساهل گذشت؟

آیا مسئولان که در پیشگاه خدای بزرگ علاوه بر تکلیف شخصی، تکلیف اجتماعی را نیز پذیرفتند، مسئول و مکلف نیستند؟!

تنها راه مشروع ارضای جنسی بعد از کافی نبودن ازدواج دائم، ازدواج موقت است که حدود و ثغور آن در فقه شیعه مشخص شده است و در غیر این صورت باید متحمل خسارت سنگین حمله فرهنگی غرب شویم که جامعه اسلامی را به سوی فساد و اضمحلال پیش می‌برد.

غرب چه می‌کند و چه می‌خواهد؟

فرهنگ غرب بر پایه نفی اراده خدا و اصالت اراده فرد پیکر زن را عریان یا نیمه عریان به جامعه انسانی نشان می‌‌دهد و ارضای جنسی انسان را تنها براساس اراده فرد و خواست انسان، مشروع تعریف می‌کند و رابطه جنسی نامشروع را تنها در مورد تجاوز به عنف (rape) می‌داند براساس این اندیشه‌های عقل عملی غرب، زنا، لواط (همجنس‌بازی مردان)، مساحقه (همجنس‌بازی زنان) و مباشرت جنسی با حیوانات و مجالس لهو و لعب و میگساری و فحشا مشروع است.

زیرا عقل نظری غربی، خدا را در قانونمندی انسان حذف کرده و تنها برای اراده انسان اصالت قائل است و حداکثر احترامی که برای خدا قائل است این‌که خدا وجود دارد ولی کاری به انسان ندارد.

این فرهنگ و اندیشه نه تنها مبنای علمی غربی‌ها در مغرب زمین است بلکه آنها می‌خواهند رویه عملی ناشی از آن را به تمام جهان گسترش و تعمیق بخشند و حتی فحشا و منکرات را به عنوان فرهنگ غالب و معمول جهان تحمیل کنند این در حالی است که بسیاری از حالت‌ها و رفتارهای تولید شده از فرهنگ غرب خلاف فطرت و گرایش‌های مثبت نفس انسان است ولی در سطح وسیع رسانه‌های دیداری و نوشتاری و شنیداری به خورد افکار عمومی داده می‌شود.

غرب از فرهنگ پوشش و حریم اسلام که مطابق با فطرت انسان است خوف دارد زیرا چنانچه فرهنگ اسلام ناب در خصوص زن به طور کامل و صحیح منتشر شود کمتر کسی است که با وجدان پاک آن را نپذیرد و به دنبال ابتذال و فحشا آن هم به بهانه آزادی فرد و اراده برود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۷/۲۷ساعت ۲۰:۳۲ بعد از ظهر  توسط سعید  | 

تغیراتی که قاعدگی درحالت عمومی زنان ایجاد می کند


تغیراتی که قاعدگی درحالت عمومی زنان ایجاد می کند

زنان در موقع قاعدگی احساس سنگینی درزیرشکم وکمردردمینمایندکه اگربیش ازاندازه باشد بایدآنراغیرطبیعی شمدر. دراین موقع زن خسته وعصبانی مزاج بوده وسردرددارد. پستانه متورم وکمی دردناک وگاه بافشارمختصرشیرازآن خارج میشود. گاه زنان احساس گرم وسردشدن مینمایند. حساسیت آنانزیاده شده وترشح بذاق افزایش میابد. گاهی دایده سیاهی درپیرامون چشم پدیدارمیشود.

اختلالات دستگاه گوارش چون بی اشتهائی،یبوست،نفح یا اسهال وگاه حالت تهوع واستفرا، حس تنفرنسبت به بعضی خوراکیها، پیش میاید. بدورلبها وسوراخهای بینی ممکن است دانه های متعددوسرخ رنگ شبیهتبخال بروز نماید، این دانه هاپس ازاتمام قاعدگی ازبین میرود. درزمان قاعدگی به مناسبت تغییرات نامبرده واحتقاق وپرخونی  لگن باید ازاعمال جراحی خودداری کرد. همچنین نزدیکی ومقاربت درموقع قاعدگی نادرست است وموجب عفونت میشود.

قائدگی نادرست:

ممکن است سایراندامهای بدن به طورندرت بجای مخاط زهدان به فواصل منظم خونریزی کندویااین خوهنریزی همراه قاعدگی بوده وباآن مطابقت داشته باشد، محلهائیکه امکان خونریزی دارند به ترتیب عبارت اند از: بینی، معده، ریه، نوک پستان، لثه وغیره...

منبع: دانستنی های جنسی ازدکترمحمدمهدی موحدی متخصص جراحی زنان ومامائی

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۷/۲۷ساعت ۲۰:۳۰ بعد از ظهر  توسط سعید  | 

قاعدگی:


قاعدگی:

عبارت است ازخونریزی مخصوصی ازرحم، که دردوران فعالیت جنسی زن، ازبلوغ شروع وتادوره یائسگی به استثنای دوران حاملگی وشیردادن ادامه داردو به فواصل معینی اتفاق میافتد. قاعدگی بین 13تا14سالگی شروع ودرسنین بین 40تا50سالگی به پایان می رسد. این دوره تقریبا سی سال است وپس ازآن قاعدگی قطع می گردد. فاصله بین دوقاعدگی دراشخاص یکسان نیست. ولی معمولا هر 28روزیکباراست.

اولین روزشروع قاعدگی، آغازدور ماهانه وآخرین روزقبل ازشروع قاعدگی بعدی انتهای دوره ماهانه است.بنابراین وقتی گفته میشود روز12دوره ماهانه ،منظوراین است که ازشروع قاعدگی دوازده روزگذشته است. قعدگی به ندرت قبلازموقع، مثلادرده سالگی یاگاهی خیلی دیرشروع میشود. این مسئله بنابرهوع نژادوآب وهوا متغیراست.مردممناطق گرمسیروسیاه پوستان وآنان که موی سیاه ومجعد دارند،زودتر قاعده میشوند واندازه خون بیشتر است. به عکس مردم مناطق ردسیرو سفیدپوستان دیرترقاعده شده واندازه خون کمتراست. دوره قاعدگی وفواصل آن نزدزنان یکساننیست امادرهرزن این دوره ثابت ومنظم است. طول مدت آن اغلب سه تاهفتروزاست. فاصله بین دوقاعدگی، درهشتاددرصدزنها28روزودر14درصدآنه سی روزوگاهی ندرتاً چهل روزاست ممکن است درقاعدگی های اولیه اندازه خون کم وفواصل نامرتب باشد. اما رفته رفته طبیعی میشود. تاخیرقاعدگی ماهانه ازیک الی ده روزطبیعی محسوب میشود. درهرقاعدگی180-170 سانتیمتر مکعب خون خارج میشود.

بنابراین خنمها دریکسال درحدود دولیترخون ازدست میدهند. اگر این خون یکمرتبه ازشخص خارج شود خطرناک است. به همین علت دربرابر کم خونی زنها بیشتر ازمردها مقاومت دارند. خون قاعدگی ابتدا کمی آبکی وسپس خون خالص میشود. این خون به هیچ وجه لخته نمیشود. واکنش آن قلیائی و گاهی آن اندازه تند است که قسمتهای مجاور را میسوزاند. بوی خون قاعدگی درصورت رعایت پاکیزگی زننده نیست.

منبع: دانستنی های جنسی ازدکترمحمدمهدی موحدی متخصص جراحی زنان ومامائی

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۷/۲۷ساعت ۲۰:۲۹ بعد از ظهر  توسط سعید  | 

تحریک جنسی و لباس زیر (دختران جوان بخوانند


لباس زیرتان همیشه خشک و تمیز باشد. پاره نباشد. پارگی لباس زیر ، موجب دسترسی سریع و مستقیم به قسمت حساس اندام جنسی می شود. علاوه بر این بیرون افتادن اندام جنسی از قسمت پارگی لباس ، موجب تحریک آن می شود. لباس زیر از کالاهای مصرفی است که باید آن را زود به زود نو کرد و زیاد هم باید داشت. اگر لباس زیر به اندازه کافی داشته باشید ، آن را زود به زود عوض می کنید و به راحتی هم آن را دور می اندازید. نترسید . اسراف نمی شود . در این مورد با گشاده دستی هر چه بیشتر عمل کنید . خیلی ها به دلیل این که لباس زیرشان در معرض دید دیگران نیست ، آن را تا چندین سال به بدترین وضع نگه می دارند . شما خیلی محترمید و لباس زیرتان هم باید در شانتان باشد . لباس ها آبکش شده و از جنگ جهانی برگشته ، چرک مد شده ... در شان شما نیست. شخصی تنها در اتاقی بسیار مودبانه نشسته بود و مشغول مطالعه بود. به او گفتند: اینجا که کسی نیست . چرا راحت نمی نشینی ؟ گفت : خودم که هستم ! انسان باید احترام و کرامت انسانی خودش را در بالاترین حد ممکن رعایت کند . لذا در مورد لباس نیز به نحوی که گفته شد ، عمل کنید. اگر از نظر توان مالی مشکل دارید ، هر از گاهی لباس های زیر خود را بجوشانید تا آلودگی آن به طور کامل از بین برود . لباس زیر خود را تعمیر کنید و همچنین می توانید برای خود لباس زیر بدوزید. به جنس لباس زیرتان هم توجه کنید . ازجنس نخی معمولی استفاده کنید . شورت های لیز ، چسبان و بسیار لطیف محرکند . به ویژه لباس های زیر خانم ها بسیار متنوع و رنگارنگ است و به اهداف مختلفی ساخته می شوند. برخی برای ایام پریود ، برخی دیگر برای حالت پیدا کردن اندام و برخی دیگر برای زیبایی بیشتر . برخی از رنگ های لباس های زیر وقتی پوشیده می شوند با ترکیب رنگ بدن شخص ، بسیار محرک و هوس برانگیز می شوند. پوشیدن این گونه شورت ها و لباس ها توصیه نمی شود . فقط اگر متاهلید و آن هم در زمان کوتاهی که می خواهید با همسر خود عمل جنسی انجام دهید ، مجازید برای تحریک خود یا همسرتان از این لباس ها استفاده کنید ؛ و گرنه این لباس ها زمینه مساعدی را برای خودارضایی و گناه بیشتر فراهم می آورند . علاوه بر این معمولا در ساخت این لباس ها به جنبه بهداشتی آن توجهی ندارند، لذا موجب حساسیت ، ایجاد عفونت و ... در اندام جنسی می شود. پس بهترین لباس زیر ، لباسی است که جنس آن از نخ معمولی باشد . هر چه درصد ترکیبات پلاستیکی و مواد شیمیایی این لباس ها کمتر باشد ، برای سلامتی و عدم حساسیت شما مفید تر است . البته این توصیه برای تمام اشخاص است (نه فقط آنان که مشکل خود ارضایی دارند

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۷/۲۷ساعت ۲۰:۲۹ بعد از ظهر  توسط سعید  | 

مواظبت های لازم درهنگام بلوغ


مواظبت های لازم درهنگام بلوغ

یک تا دوسال پیش ازبلوغ وهمچنین هنگام بلوغ، بایددختروپسرراتحت توجه خاص قرارداد. زیرابلوغ یکی ازمراحل پرخطرزندگی است.باید توجه داشت که چگونه سپری شدن این دوران تاثیرغیرقابل انکاری درآتیه جوانان دارد همانطور که خواهیم دیددراین مرحله تمایل جنسی درحال تشتت است ودر اثرعدم مواظبت ممکن است تمایلات شهوی غیرطبیعی وانحرافات جنسی پیش آید.جوانان دراین مرحله غلاقه شدیدی به تنهائی ازخودشنشان می دهندتابتواننددراحلام ورؤیاهای خودغرق شوند. درانی دوران احساسات برهمه چیزغلبه داردو عقل ومنطق کمترمورد توجه است. بدین سبب والدین باید آنهارابطور غیرمحسوس تحت مراقبت قرارداده وازدورکاملا مواظب آنها باشندومانع معاشرت باافراد نامناسب شوند. تغذیه آنها بایدکافی باشدتانیازمندی های رشدونمو آنهاراکه در این هنگام بسیاراست، پاسخ گوید.       تاآنجاکه ممکن است باید ازکارهای فکری وبدنی خسته کننده احترازکرده وازییلاق وهوای پاک استفاده کنندوباورزش های سالم وسبک ومرتب خودرا همیشه شاداب وسالم نگاه دادند.

 

منبع: دانستنی های جنسی ازدکترمحمدمهدی موحّدی متخصص جراحی زنان ومامائی

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۷/۲۷ساعت ۲۰:۲۶ بعد از ظهر  توسط سعید  |